Dluhová past

Žijeme v době, ve které se může dostat každý do nelehké situace, která je spojena většinou s financemi. Tato situace může být nepříjemná nejen pro vás, ale také pro vaši rodinu.
Banky nepůjčí peníze úplně každému, jak tomu tak bylo v minulosti. Toho využívají nebankovní společnosti. Některé z nich ani nepožadují doložení vašeho příjmu a nevadí jim, že máte již půjčky jinde. Mimo půjček od bankovních společností tedy existují půjčky od nebankovních společností, rychlé půjčky a půjčky od lichvářů.
kapsy kalhot.jpg
Asi nejméně výhodné jsou půjčky od lichvářů. Lichvář sice půjčí snad úplně každému, ale za otřesných podmínek.
V této době jsou lidé schopni si půjčit téměř na cokoliv (od dovolené, přes vánoční dárky až k novému IPhone X). Není to zbytečné? Většinou lidi, kteří si půjčují od lichvářů nebo nebankovních společností, mají úvěr u bankovní společnosti. Těmto lidem vůbec nedochází následky jejich činů a nezodpovědnost jejich jednání. Díky vysokým úrokovým sazbám mohou přijít úplně o všechno- protože se jim přijde, že je určitá částka jednou za měsíc nezabije, ale nepočítají s tím, že každý den může být tím, kdy například přijdou o své zaměstnání.
platba kartou.jpg
Dostat se do dluhové pasti může být lehčí, než by se mohlo na první pohled zdát. Ptáte se jak této špatné situaci předejít? Je to jednoduché. Stačí se uskromnit. Ve chvíli, kdy nemáte na vaše běžném účtu přebytek finančních prostředků, nepotřebujeme nejnovější model mobilního telefonu, který stojí několik desítek tisíc, a to jen protože ho mají všichni vaši kolegové v práci. Nemusíte vaši rodině kupovat ty nejdražší vánoční dárky, protože Vánoce jsou o tom, aby se rodina sešla a strávila spolu krásný a klidný čas. Nemusíte jezdit na tu nejdražší dovolenou, jen protože chcete oslnit svoji drahou polovičku nebo se chlubit přátelům, na jaké krásné dovolen jste se svoji rodinou byl.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.