Mobil a pevná linka

Jsem opravdu ráda, že jsou mobilní telefony. Já jsem se ještě narodila v době, kdy ještě nebyly tak populární, a tak časté pevné linky. Pevnou linku jsme domů dostali, když mi bylo asi pět nebo šest let. A musím vám říct, že jsem z toho byla úplně u vytržení. Taky mohu potvrdit, že jsme v naší ulici, v naší řadové ulici, byly úplně první rodina, kteří měli pevnou linku. Takže si k nám potom chodili lidé volat, jako kdybychom byli nějaká telefonní ústředna. A ze začátku to moji rodiče tolerovali, protože si říkali, že chudáci lidé si nemají, jak zavolat, tak jsou rádi, že si můžou zavolat alespoň od nás.

Mobil je skvělý vynález.

Jenomže když to takhle trvalo už opravdu hodně dlouho, možná tak tři měsíce, tak to mamince vadilo. Maminka řekla, že za telefon asi si bude brát nějaké malé peníze. Nakonec to dopadlo tak, že na to ani nedošlo. Protože postupem času si každý občan do svého domu pořídil mobilní venku. Nyní už je to všechno jinak. V dnešní době je to lepší, protože existují mobilní telefony, které jsou více praktické a už je mi skoro každý. A to je taky účel. 

Mobil je můj společník.

Jsem ráda, že mobilní telefony jsou už tak lehce dostupné. A že jsou přenosné, takže taky nemusíte doma sedět u telefonu a čekat, až vám někdo zavolá. Taky si vzpomínám na tu dobu, kdy mi třeba kamarádka řekla, že mi v určitou hodinu a den zavolá. Takže jsem potom musela sedět u pevné linky kolikrát i zbytečně, jen aby mi kamarádka mohla zavolat. A taky kolikrát na to kamarádka zapomněla anebo se nedostala v ten určitý čas k pevné lince. Takže opravdu děkuji vědcům a technikům, že vynalezli perfektní mobilní telefon, který nám opravdu usnadňuje život a všechno je s ním jednodušší. A opravdu jsou mobilní telefony více praktické než například pevné linky, které už nejsou. Ale například v kanceláři a tak podobně pevné linky stále jsou.

Publikováno v <a href="https://www.bionino.cz/mobil/" rel="category tag">Mobil</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mobil a pevná linka

Vyberte správně mobilní telefon dětem

V dnešní uspěchané době je mobilní telefon součást téměř každého z nás. Výjimkou nejsou ani děti. Toto kouzelné zařízení nám mnoho věcí v každodenním životě usnadňuje. Díky němu jsme k dispozici prakticky kdykoliv a kdekoliv. Co se týče našich dětí, jistě chceme, abychom věděli, kde zrovna jsou, kdy přijdou domů a nebo se ihned dozvěděli, když se v plánech něco změní. Aby nám kdykoliv mohly zavolat a my jim. Ať už jsme se rozhodli dětem pořídit mobilní telefon v jakémkoliv věku, důležité je, jaký druh pro ně bude nejlepší. 

Děti u stolu

Společně se teď podívejte na základní kritéria výběru. U těch nejmenších dětí je dobré se zaměřit na jednoduchost. Hodně záleží také na tom, zda dítě zvládá dotykový displej. Pokud ne, jasnou volbou je tlačítkový mobilní telefon. Bývají za nízkou cenu s přehledným displejem. Navíc baterie vydrží dlouhou dobu a zařízení se ovládá jednoduše. Také bývají odolnější při případném pádu. Pro psaní textových zpráv a volání ideální. Bohužel ale co se týká fotoaparátu, her, internetu, barevného rozlišení a podobných vymožeností, u těchto typů mobilních telefonů musíte počítat s omezeností. Pokud přemýšlíte, že pořídíte své ratolesti smartphone neboli dotykový mobilní telefon, vybírejte nejlépe takový, aby byl vysoce odolný proti nárazům. Bývají sice o něco těžší na gramáži, ale jistě se to vyplatí. Nebo alespoň, ať disponuje odolným displejem.

Muž s chlapcem

Smartphony děti využijí nejen na volání a psaní SMS, ale také na mobilní hry, aplikace, k pořizování kvalitních fotografií nebo si na internetu přehledně vyhledají autobusový či vlakový spoj na trénink nebo k babičce. Ať už vyberete jakýkoliv mobil, nezapomeňte k němu pořídit kvalitní kryt nebo obal a ochranné sklo. Co si budeme povídat, u dětí se s pády mobilních telefonů musí počítat. A jeden tip na konec! Powerbanka je skvělou součástí této výbavy. Děti si mobil kdykoliv dobíjí a vy se nemusíte strachovat, že jste s nimi ztratili spojení kvůli vybité baterii.

Publikováno v <a href="https://www.bionino.cz/mobil/" rel="category tag">Mobil</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vyberte správně mobilní telefon dětem

Co si počít s prasklým displejem na mobilním telefonu? Vyplatí se oprava?

Praskl vám displej na mobilním telefonu? Přemýšlíte, co s tím? Má cenu ho nechat opravit, můžete ho opravit sami nebo je lepší šetřit na nový? 

Co si počít s prasklým displejem na mobilním telefonu? Vyplatí se oprava? 

Prasklý displej na mobilním telefonu není nic neobvyklého, vlastně asi každému se někdy tohle stane. U dotykových telefonů se totiž není čemu divit, přední stranu mobilu totiž tvoří v podstatě jen displej, takže když pak telefon nedopatřením spadne, může displej prasknout velmi snadno. Samozřejmě, že ne všechny nehody končí prasklým displejem, ale stát se to může opravdu kdykoliv. Jak tomu předejít nebo jak si poradit s prasklým displejem? Jaké jsou možnosti? 

chytrý telefon

Chraňte se dřív, než se něco stane 

Ochranné sklo na mobilním telefonu je vlastně to nejrozumnější řešení. Jenže ne každému se chce do ochranného skla investovat. Absence tohoto ochranného skla ale zvyšuje šanci, že displej na chytrém telefonu praskne, a když už se to stane, příliš možností nezůstává. Proto je asi nejlepším řešením koupě ochranného skla společně s novým telefonem. Ochranné sklo nebo fólie ale mohou pomoci i v případě, že displej praskne. Určitě se tak alespoň na nějakou dobu dá zafixovat prasklý displej a ten bude lépe držet. Vždy je totiž velká pravděpodobnost, že malá prasklinka se bude dále rozšiřovat. Na to pozor. Menší praskliny se pak dají řešit i zalepením, stačí si pořídit speciální lepidlo na opravu elektroniky a displejů u mobilních telefonů. 

mobil bez krytu

Výměna nebo nový mobil? 

Někdy se ale z jedné praskliny může stát i rozsáhlý problém, to pak displej mobilu vypadá, jako by na něm byl pavouk. Prasklý displej pak může mít vliv na funkci telefonu nebo mohou praskliny překážet při užívání mobilního telefonu. Pak už máte jen dvě možnosti. Sklo si můžete nechat vyměnit nebo se rozhodnout pro koupi nového telefonu. Výměna skla je ovšem poměrně finančně nákladná, šikovnější jedinci to ale mohou zkusit sami doma. 

Důležité je mít přesný typ skla i potřebné znalosti a pomůcky. Odborníci, kteří mobilní telefony opravují, pak umí předem říci, zda má cenu sklo opravovat nebo je lepší začít šetřit na nový mobil. Výměna skla totiž není nejlevnější záležitostí. 

Publikováno v <a href="https://www.bionino.cz/mobil/" rel="category tag">Mobil</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co si počít s prasklým displejem na mobilním telefonu? Vyplatí se oprava?
Je dobré nechat mobil nabíjet přes noc?
Jak si zkrátit čas za pomoci mobilního telefonu...