Pryč s nepříjemným oparem

Opary jsou opravdu otravné. Nejlepší je zachytit puchýřek hned na začátku, jenomže ne vždy to tak úplně jde. Šíří se totiž opravdu velmi rychle a někdy o sobě nedá ani dopředu vědět. Ráno se vzbudíte a opar už je na světě. Když ovšem cítíte pálení, brnění a nahmatáte malý puchýřek, zakročte ihned. Jen tak s nimi můžete dobře bojovat. Pokud se vir rozjede a opar se objeví v plné síle, už jen můžete zmírnit pocity bolesti a pálení a pokusit se co nejrychleji opar zahojit.
česnek a cibule
K tomu všemu existuje velká řada pomocníků, ať už těch, které najdete doma anebo v lékárně. Při postižení oparem je také důležité dbát na větší hygienu, častější mytí rukou a také na to abyste si ho nepřenesli na další části těla. Je totiž velmi snadno přenosný. Stačí jeden dotyk a roznést si ho tam můžete i do nosu, ucha či dokonce očí. Také se může rozlézt na bradu a širšího okolí rtů. V době kdy máte opar, také pravidelně doplňujte vitamín C. Ať už z ovoce, zeleniny nebo doplňků stravy.

doplněk stravy

Domácí léčivý pomocníci

Pokud chcete nejprve zkusit bojovat s oparem s tím, co máte doma, zkuste například pastu z jedlé sody. Smíchejte jedlou sodu s vodou, tak aby vznikla pasta. Voda by měla být nejlépe převařená. Vzniklou pastou poté potírejte postižené místo. Dalším pomocníkem a docela častým, bývá zubní pasta. Ta dokáže puchýřky účinně vysušit. Jinak pomáhá také například meduňka nebo heřmánek. Bylinky uvařte, jako byste si připravovali čaj a pak pomocí odličovacího tampónku nebo kousku gázy, vkládejte na postižené místo. Opakujte několikrát denně. Pomoci umí také cibule a česnek. Stačí kouskem potírat opar. A v neposlední řadě je tu med. Med je brán všeobecně jako přírodní antibiotikum, stejně jako česnek. Takže můžete opar potřít i medem.

Pomoc z lékárny

Někdy ale ani ověřené dobré babské rady nemusí každému zabrat. A tak navštivte lékárnu. Tak je přípravků celá řada. Lékárníci vám jistě nabídnou velké množství všemožných mastí a náplastí. Většinou tam ale za ně necháme pěkně tučnou sumu za velmi malé množství masti. Tak to prostě je. A pokud na opary trpíte často, už to jistě znáte. Ale existují i mastičky, které se dají využít na více problémů a s oparem zatočí také. Takovou mast, je vždy dobré mít doma a příště alespoň nebudete zaskočeni. Na opary pomáhá například velmi dobře tekutý pudr. Ten stojí pár korun a zvláště pokud máte děti, doma se vám nikdy neztratí. Pomáhá totiž také na vyrážky nebo opruzeniny. Stejnou službu vám poskytne i sudocrem, který je znám hlavně jako krém na opruzeniny u malých dětí. Doma se také možná najde krém bepanthen plus. Ten je dokonce antiseptický, používá se k hojení a dezinfekci drobných poranění. Na opary naprosto ideální. A až opar vyléčíte, můžete ho kdykoliv použít na cokoliv jiného. Pokud ale přesto budete chtít něco přímo určené na opary, žádejte v lékárně mastičku opar stop. Ta obsahuje hadí jed a ten je velmi účinný na hojení oparů.

Léků je opravdu celá řada, ale pokud vám žádný volně dostupný nezabere, zajděte raději k lékaři.


This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.