Skákáním do bazénu zmírníte stres

Stres dokáže sevřít člověka nechutným způsobem, až z toho může onemocnět. Ovšem čelit v současné době stresu, není jen tak. Zejména tehdy, jste-li přepracovaní, přetížení, musíte neustále řešit zdražování potravin a energií, neustále počítat finance v rodinném rozpočtu a k tomu všemu čelit některým nepříjemným lidem ve vaší blízkosti. V takových případech se hodí různé antistresové pomůcky, jako jsou gumové masážní míčky, inteligentní plastelína, trampolíny, výrazně zabírá reflexní masáž chodidel, ale to není vše. Máte-li na zahradě malý bazén do země, můžete jej jako pomocníka proti stresu důkladně využít.

plavkyně v bazénu

Zaskákejte si – výhodou zapuštěných bazénů je možnost skákat do nich, a třeba i s rozběhem. Nemusí jít přitom o ukázkové šipky, které předvádí špičkoví závodníci, klidně vystačíte s obyčejným „placákem“ nebo s „kufrem“. Je úplně jedno, jak do vody budete skákat, jde hlavně o to, aby vás to bavilo, a aby skoky byly bezpečné. Samozřejmě musíte znát „míru“ a použít svůj zdravý selský rozum.

žena v bazénu

Dopřejte si relax s přáteli – k bazénu můžete přizvat kamarády a můžete skákat společně, anebo ve vodě provádět akrobacii, pokud to bude bezpečné. Pochopitelně lze ve vodě kromě plavání pouze relaxovat, vzít si na hladinu lehátko, nafukovací křeslo nebo kruh, můžete tu popíjet oblíbený drink (nejlépe nealkoholický) a proti stresu zaberou i sluneční paprsky, které uvolňují hormony štěstí – endorfiny.

Bazén využijte k milování – proti stresu zabírá i sex, navíc voda příjemně nadnáší a může to tu být velmi vzrušující. Je známo, že milování s milujícím partnerem je ten nejlepší lék na všechny neduhy, proto tuto výzvu neodmítejte, pokud ji máte na dosah, a bazén vám v tom může být nápomocný častěji. O zapuštěný bazén se můžete dobře zapřít a nezradí vás, jak by se to mohlo stát u nadzemních bazénů z tenké plastové fólie.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.