Také se chystáte na klíčení semínek?

Stačí hrst semínek a můžete s nimi dělat divy. Vždyť taková semínka, to jsou konzervy pro život. Konzervy nabité zdravím pro rostliny, které z nich vyklíčí, a také pro lidi, kteří se čím dál častěji pouštějí do klíčení semínek. A proč také ne? Vždyť právě mladé výhonky rostlin jsou plné vitamínů, minerálů, stopových prvků, enzymů, a ještě mnoha dalších výživově hodnotných látek. V mladých klíčcích rostlin tak najdete mnohem více vitamínů, než v libovolném jiném druhu zeleniny. A k tomu, je snazší je vypěstovat, a můžete je mít za mnohem nižší cenu.
klíčky u melounu
I naklíčená semínka si můžete samozřejmě koupit, stejně tak jako jiné potraviny. V běžných menších prodejnách se vyskytují zatím jen zřídka, ale velké markety už trend konzumace mladých klíčků rostlin reflektují poměrně širokým výběrem. Ovšem kdo by kupoval hotové klíčky, u kterých nemá jistotu čerstvosti, když si může svépomocí snadno a rychle vypěstovat úrodu vlastní?
To, bez čeho se při pěstování výhonků neobejdete, jsou přirozeně semínka na klíčení. Sehnat ta pravá semínka na klíčení není vůbec těžké. Možná jste si toho dosud nevšimli, ale můžete je nakoupit jak v obchodech se zahradnickým zbožím, tak zhusta i v různých drogériích. A samozřejmě také na internetu ve specializovaných prodejnách se zbožím pro pěstování výhonků.
klíčky na vatě
Takový nákup má pro vás celou řadu výhod – v těchto specializovaných prodejnách najdete jen opravdu kvalitní a ověřené zboží, tedy semínka sto procentně vhodná pro pěstování mladých výhonků rostlin. Tato semena nejsou nijak chemicky ošetřená, což je velmi důležité, a navíc často pocházejí z bioprodukce. A mimo semínek si v takovém obchodě můžete zakoupit i speciální nádobu pro klíčení semínek v podobě biomisek anebo sklenice na klíčení. S takovou výbavou rychle a spolehlivě sklidíte bohatou úrodu, která prospěje vašemu zdraví a obohatí váš domácí jídelníček o nevšední chuťové zážitky.