Dětská rozkládací postel aneb z jedné vykouzlíte dvě

Dětská postel je jednou z nejdůležitějších součástí dětského pokoje. Je to nejen z důvodu, že dítě přeci jen stráví v posteli více času, neboť je podstatné dbát na pravidelný a kvalitní spánkový režim. A je to taktéž i z důvodu, že nekvalitní postel neprospívá dětským zádům.

dítě

Hodnotné místo pro spánek je důležité. U dětí to platí dvojnásob. Díky jejich růstu, celkovému vývoji a mnohdy značně živé povaze je zapotřebí pořídit postel, která bude rovněž bezpečná.

Ideální volbou je kvalitnídětská rozkládací postel, která poskytuje jisté výhody. Design v tomto směru není na prvním místě, i když samozřejmě to tak někomu může připadat. Podstata spočívá v provedení a v bezpečnosti. Samozřejmostí by měla být stabilní a pevná konstrukce. Je třeba mít na paměti, že dětská rozkládací postel neslouží jen pro dobrý spánek, ale také pro zábavu. Dítě může na posteli skákat a dovádět.

Mezi hlavní výhody tohoto druhu postele náleží zcela multifunkční řešení v malém dětském pokoji. Jedná se o zcela komfortní a pohodlné spaní. Silnou stránkou je úspora místa a zároveň šalamounské řešení 2 v 1. Kdy je zároveň k dispozici ještě jedno lůžko. Tímto je zajištěno zdravé a příjemné spaní pro dvě děti či jen jednu vaši ratolest a zároveň tak máte k dispozici lůžko pro návštěvu, která může přespat v dětském pokoji.

Bezpečnost v hlavní roli

Postel pro dítě musí být kvalitně povrchově dokončená a zaoblená. Nesmí být nikde ostré či vyčnívající hrany. Na vše má podstatný vliv i druh materiálu, jenž by měl být dostatečně pevný a především zdravotně nezávadný.

dětská postel

Spolehnout se lze na dřevo, které odolá dětskému náporu, je odolnější vůči mechanickému poškození. Jestliže je vaše ratolest aktivnější a má nadbytek energie, je vhodné zvolit do postele lamelový rošt, který disponuje pevností a pružností.

Stejně tak by se mělo jednat o materiál, jenž nemá nebezpečné látky a zdravotně nezávadný nátěr.