Jak se sbalit na dovolenou správně a bez zbytečného stresu

Přípravy na cestu jsou pro mnohé z nás nutným zlem a noční můrou, spíše než radostným příslibem šťastného a klidného odpočinku. Nachystat na cestu dostatek potřebných věcí do správně zvolených zavazadel je však nutné a bez tohoto kroku se jednoduše obejít nelze. Spontánní vícedenní výlety do cizích krajů se totiž nemusí vždy tak úplně vydařit a namísto příjemně stráveného času se lze dočkat spíše chvil hrůzy, když si člověk uvědomí, na co vlastně doma zapomněl. Pokud se však budete balit se správným seznamem, nikdy nemůžete ztratit přehled a pomocí tipů k úspornému balení můžete ještě mnoho prostoru v zavazadlech ušetřit.

Letadlo mezi mraky

A kdo by mohl tuto nabídku odmítnout? I když zvláště ženy jsou milovnicemi rozličných outfitů a možných i nemožných kombinací oblečení, na dovolené se obejdete i s málem. Rozhodně se nevyplatí zapomenout doma na alespoň dvoje plavky, protože u moře nic nevyužijete více. Na hory zase přibalte kvalitní větrovku a osvědčené pohorky, díky kterým každá vaše túra bude zas o kousek lepší. Střídat outfit každý den opravdu není nutné – pomocí doplňků a správného stylingu můžete být za hvězdu i ve dva dny stejných kalhotách. Dalším kamenem úrazu je kosmetika.

Žena na pláži

Jakmile totiž přijde řeč na toto téma, vypadá to, že vaše koupelna musí být snad po odjezdu úplně prázdná. Na cesty se vždy hodí zvolit osvědčené produkty v cestovních variantách, které nezaberou tolik místa, což se může hodit nejen v letadle. Pokud však své oblíbené produkty takto neseženete, nezoufejte! Přibalit je totiž můžete i do cestovních nádob, které seženete před prázdninami v každém větším obchodě. A pokud přece jen považujete za nutné nějakou část seznamu rozšířit a doplnit o nové kousky, třeba se vám bude hodit slevový kód About you kupón 30, díky kterému ušetříte a peníze navíc můžete využít právě na plánované dovolené.