Co můžete udělat v případě, že Vám zjistili první příznaky Alzheimerovy choroby?

a ad>

Samotné propuknutí nemoci je v podstatě neovlivnitelné. Stejně jako je tomu například u rakoviny, různých zánětů a podobných nemocí. Když se to má stát, tak se to prostě stane. Ať se nám to líbí nebo ne. Jestliže však budeme dodržovat zásady zdravého životního stylu, budeme jíst zdravě a cvičit, budeme trénovat náš mozek – pak se organismus mnohem lépe posílí a dokáže tak nemoci třeba déle odolávat.

otazník

Prvním krokem je tedy zdravý životní styl. Znamená to, že byste měli jíst dostatek vlákniny, čerstvé ovoce a zeleninu, ryby obsahující hlavně omega3 mastné kyseliny a dostatek bílkovin. Samozřejmě je důležitý pravidelný pohyb. Velmi dobré je trénování paměti, které lze provádět v pohodlí domova. Jak? Stačí, když budete luštit křížovky, různé kvízy či rébusy. Na trhu je spousta publikací nabízejících různá tréninková cvičení pro váš mozek. Hlavní je, abyste se donutili, a abyste cvičili opravdu pravidelně. Genetiku ovšem neovlivníme. Pokud tedy již někdo ve vaší rodině na tuto nemoc trpěl, je velmi pravděpodobné, že vás dostihne také.

Jestliže se u vás již objevily první příznaky nemoci, je důležitá včasná diagnóza. Zajděte tedy k lékaři, který vám udělá test, s jehož pomocí dokáže odhalit, zda se opravdu jedná o tuto nemoc. V případě, že je diagnóza potvrzena, připravte se i na budoucnost, zvlášť v případě, že nemáte nikoho, kdo by se o vás postaral, až dojde nemoc do těžšího stadia. Alzheimer Home je místo, jehož posláním je starost právě o takto a podobně postižené lidi, kteří se bez pomoci někoho jiného již neobejdou. Cílem tohoto centra je však snaha rozvíjet soběstačnost klientů a snažit se je co nejdéle udržet v chodu kvalitního života. Proto si zjistěte alespoň základní informace, podmínky pro přijetí a podobné záležitosti. Rovněž si uspořádejte věci v životě, správu majetku či dědictví.

mozek

Je to těžká část života, vyrovnat se s takovou nemocí a přijmout fakt, že bude brzy horší a horší. Díky tomu, že si uspořádáte svůj dosavadní život, budete alespoň klidnější a budete mít jistotu, že je vše tak, jak má být.