Jen si přineste historickou předlohu

Věříte tomu, že si můžete nechat ruční technikou tkaní zhotovit historickou tapiserii? Určitě to pro Vás, jako pro milovníky historického umění, bude výhodnějším řešením, než abyste se účastnili aukcí, abyste získali právě onen gobelín. Cena se může vyšroubovat natolik vysoko, že na ni, bohužel, ani nedosáhnete!

tkaní

A další věc. Svůj příbytek nemáte natolik zabezpečen, abyste originál mohli mít doma. Přesto je pro Vás kus historie natolik důležitá, že Vaše duše po tapisériích oné doby doslova prahne.

Je Vaším domovem rozlehlá vila s velkými místnostmi a vysokými stropy? Je Vaše obývací hala zařízena ve stylu renesance, nebo baroka? Pak je naprosto jisté, že ručně tkaná tapiserie s historickou výpovědí své místo ve Vašem domě rozhodně najde. Jako třešnička na dortu dotvoří celkový dojem té doby. Vy jste snad museli být v minulém životě pánem na letním sídle šlechty. Tak blízko máte k tomuto stylu!

Určitě o té době máte dokonalý přehled. Takže vezměte předlohu historického tématu a odneste ji profesionálním tkalcům. Ti z Vaší předlohy ručně utkají úžasnou tapiserii, která ozdobí Vaše milované prostředí.

Je to stejně úžasné řemeslo. Ruční tkaní na tkalcovských stavech, které dnes vidíme snad jen v muzeích. A oni existují lidé, kteří to dokážou i dnes. Mají tak úžasnou trpělivost a umělecké nadání, že dokážou tkalcovský stav nastavit přesně podle požadavků. Ano, dříve to lidé také parádně zvládali, o čemž se můžeme přesvědčit při prohlídkách hradů a zámků. Ale v dnešní digitální a elektronické době by se málokomu chtělo zasednout k primitivním zařízením a dlouhé týdny vyrábět něco, co stroj zvládne za pár hodin.

koberec

Ještě štěstí, že ruční tkaní nevymřelo.

Ale co byste nyní dělali, kdyby takových uměleckých tkalců nebylo? Museli byste na aukci, která by pro Vás ani nemusela být úspěšná.