Co si počít s prasklým displejem na mobilním telefonu? Vyplatí se oprava?

Praskl vám displej na mobilním telefonu? Přemýšlíte, co s tím? Má cenu ho nechat opravit, můžete ho opravit sami nebo je lepší šetřit na nový? 

Co si počít s prasklým displejem na mobilním telefonu? Vyplatí se oprava? 

Prasklý displej na mobilním telefonu není nic neobvyklého, vlastně asi každému se někdy tohle stane. U dotykových telefonů se totiž není čemu divit, přední stranu mobilu totiž tvoří v podstatě jen displej, takže když pak telefon nedopatřením spadne, může displej prasknout velmi snadno. Samozřejmě, že ne všechny nehody končí prasklým displejem, ale stát se to může opravdu kdykoliv. Jak tomu předejít nebo jak si poradit s prasklým displejem? Jaké jsou možnosti? 

chytrý telefon

Chraňte se dřív, než se něco stane 

Ochranné sklo na mobilním telefonu je vlastně to nejrozumnější řešení. Jenže ne každému se chce do ochranného skla investovat. Absence tohoto ochranného skla ale zvyšuje šanci, že displej na chytrém telefonu praskne, a když už se to stane, příliš možností nezůstává. Proto je asi nejlepším řešením koupě ochranného skla společně s novým telefonem. Ochranné sklo nebo fólie ale mohou pomoci i v případě, že displej praskne. Určitě se tak alespoň na nějakou dobu dá zafixovat prasklý displej a ten bude lépe držet. Vždy je totiž velká pravděpodobnost, že malá prasklinka se bude dále rozšiřovat. Na to pozor. Menší praskliny se pak dají řešit i zalepením, stačí si pořídit speciální lepidlo na opravu elektroniky a displejů u mobilních telefonů. 

mobil bez krytu

Výměna nebo nový mobil? 

Někdy se ale z jedné praskliny může stát i rozsáhlý problém, to pak displej mobilu vypadá, jako by na něm byl pavouk. Prasklý displej pak může mít vliv na funkci telefonu nebo mohou praskliny překážet při užívání mobilního telefonu. Pak už máte jen dvě možnosti. Sklo si můžete nechat vyměnit nebo se rozhodnout pro koupi nového telefonu. Výměna skla je ovšem poměrně finančně nákladná, šikovnější jedinci to ale mohou zkusit sami doma. 

Důležité je mít přesný typ skla i potřebné znalosti a pomůcky. Odborníci, kteří mobilní telefony opravují, pak umí předem říci, zda má cenu sklo opravovat nebo je lepší začít šetřit na nový mobil. Výměna skla totiž není nejlevnější záležitostí.