Mobil a pevná linka

Jsem opravdu ráda, že jsou mobilní telefony. Já jsem se ještě narodila v době, kdy ještě nebyly tak populární, a tak časté pevné linky. Pevnou linku jsme domů dostali, když mi bylo asi pět nebo šest let. A musím vám říct, že jsem z toho byla úplně u vytržení. Taky mohu potvrdit, že jsme v naší ulici, v naší řadové ulici, byly úplně první rodina, kteří měli pevnou linku. Takže si k nám potom chodili lidé volat, jako kdybychom byli nějaká telefonní ústředna. A ze začátku to moji rodiče tolerovali, protože si říkali, že chudáci lidé si nemají, jak zavolat, tak jsou rádi, že si můžou zavolat alespoň od nás.

Mobil je skvělý vynález.

Jenomže když to takhle trvalo už opravdu hodně dlouho, možná tak tři měsíce, tak to mamince vadilo. Maminka řekla, že za telefon asi si bude brát nějaké malé peníze. Nakonec to dopadlo tak, že na to ani nedošlo. Protože postupem času si každý občan do svého domu pořídil mobilní venku. Nyní už je to všechno jinak. V dnešní době je to lepší, protože existují mobilní telefony, které jsou více praktické a už je mi skoro každý. A to je taky účel. 

Mobil je můj společník.

Jsem ráda, že mobilní telefony jsou už tak lehce dostupné. A že jsou přenosné, takže taky nemusíte doma sedět u telefonu a čekat, až vám někdo zavolá. Taky si vzpomínám na tu dobu, kdy mi třeba kamarádka řekla, že mi v určitou hodinu a den zavolá. Takže jsem potom musela sedět u pevné linky kolikrát i zbytečně, jen aby mi kamarádka mohla zavolat. A taky kolikrát na to kamarádka zapomněla anebo se nedostala v ten určitý čas k pevné lince. Takže opravdu děkuji vědcům a technikům, že vynalezli perfektní mobilní telefon, který nám opravdu usnadňuje život a všechno je s ním jednodušší. A opravdu jsou mobilní telefony více praktické než například pevné linky, které už nejsou. Ale například v kanceláři a tak podobně pevné linky stále jsou.