Krásná jako maminka

Když jsem byla malá holčička, tak jsem si vždycky brala maminy malovátka a taky krémy, protože jsem chtěla být krásná. Nikdy nezapomenu na tu situaci, když jsem mamince lžičkou vyškrábala pudry a potom nasypala do nějakého krému, který měla v koupelně. Moje maminka přímo z toho šílela. Ale potom řekla, že si za to vlastně může sama. Protože já už jsem jí prý zničila kolikrát nějakou kosmetiku. Chtěla jsem být prostě krásná a dokonalá.

Krása mě baví.

Chtěla jsem vypadat jako maminka. Protože maminka měla ráda krásu a kosmetiku, tak taky používala šminky a různé rtěnky. Bohužel se ale něco nepovedlo. Já jsem jí ten pudr vysypala do nějakého krému, který prý byl hodně drahý. A od té doby si maminka své kosmetické věci schovává někam vysoko na poličku, kam já vůbec nedosáhnu. A já si myslím, že to opravdu dobrý nápad. Protože já nevím, jak bych reagovala já, kdyby tohle udělalo mé dítě mě. Já si totiž na kráse a na kosmetice dávám hodně záležet. A víte proč? Protože jsem kosmetička a kadeřnice. Mě to moc baví. Baví se mě dělat něco s kosmetikou a taky mě baví dělat různé účesy.

Krása má mnoho podob.

Myslím si, že každá žena by měla být krásná. Protože každá žena je krásná v nějakém smyslu, který ona sama uzná za vhodné. Nicméně každá žena je v očích člověka krásná jinak. A jak vy vnímáte krásu? Já vím, že krása se s každým dnem mění. A taky jsou samé jiné ideály krásy, které rychle mizí a zase přicházení nové ideály krásy. Takže pokud si někdo myslí, že není krásný, tak se opravdu hodně mýlí, protože každý člověk je svým způsobem krásný. I když možná tomu nevěříte, ale věřte, že je to pravda. Znáte třeba Věstonickou Venuši? Co si o ní myslíte? Vím, že je oblá a má hodně ženské tvary. A přesto byla velkým ideálem krásy. Tak pokud máte nějaké to kilo navíc, vzpomeňte si na Věstonickou Venuši. Krása má mnoho podob.