Jak opticky zvětšit byt v bodech

Optický klam výmalby

·         Volba doplňků

·         Volba nábytku

Optický klam výmalby

          Stěny volíme vždy světlé. Pokud doma nechcete zrovna mít vše v bílé volte barvy s rozumem.

Můžete také využít optického klamu, který spočívá ve vymalování pouze dvou protilehlých stěn – těch delších. Ty kratší ponechte čistě bílé. Při malování těch delších barvou volte veselejší barvu nikoliv černou. Zkuste zároveň malovat tak, abyste na bocích i od stromu měli bílý okraj cca 5 cm. Opticky to zvětší Vaši místnost. Zároveň také můžete využít geometrických tvarů. Ty působí také dobře pokud je zvolíte pouze na dvě dlouhé, protilehlé stěny. V barvách zkuste volit meruňkovou světle, světle zelenou, nebo i fialovou. Vyvarujte se rozhodně černé, tmavě modré a všem tmavým odstínům ostatních barev! Mají opačný efekt. To je pro nás nyní nežádoucí.

Obývací pokoj, ve kterém se nachází křeslo, gauč, okno.

Volba doplňků

          Dalším základním pilířem je volba doplňků. Základem musí být vždy světlá barva. Pokud volíte záclony volte ty poloviční. Jsou do půli okna a opticky tzv. zvednou Vaši místnost. Můžete také zvolit čistě bílé světlo. Žluté světlo je nepříjemné a neotevře pořádně pohled prostoru. Základem je nemít stále zatažené závěsy. Pokud už je musíte mít. Třebaže nemáte žaluzie, snažte se je mít často roztažené. Proč? Protože více světla funguje jako optické zvětšení prostoru. Koberce většinou volíme šedé, jelikož nám to sice prostor nezvětší, ale není na něm vidět tolik nepořádek. Úplně optimální by byla světlejší podlaha.
Pokoj, který je celý ve světlých barvách.

Volba nábytku

          U stolů volte nejlépe užší, hranaté a podlouhlé, raději než kulaté. Toto platí i u skříní, kancelářských stolů. U vybavení si občas můžete i trochu té černé dovolit. Ku příkladu černý stůl, sedačka určitě neuškodí. Pokud tedy druhá polovina bude třeba bílá. Nemůžete mít vše černé to by nepůsobilo úplně příjemně.

          U sedaček volte raději sedačky s hranatým zakončením. Vždy se snažte volit hranaté tvary. Pokud máte dítě, lze tyto tvary zaoblit na chvíli ochrannými pomůckami na rohy aj.

Tak pár základních typů jsme ukázali. Teď si musíte říci, zda je to z vašeho pohledu reálné či ne. Myslím si, že minimálně roztažení závěsů můžete udělat ihned. Tak šup, šup do práce!