Je dobré nechat mobil nabíjet přes noc?

Ať když už jdeme do práce nebo ven s kamarády, musíme mít mobil u sebe. Aby se nám kdokoliv mohl dovolat, nebo abyste mohli někde venku zachycovat své momenty na sociální sítě. Dnešní mobilní telefony jsou vybaveny sice tenkou, ale silnou baterií, která dokáže udržet mobil až celý den nabitý. Pokud ho samozřejmě nepoužíváme příliš často, nebo nepoužíváme příliš náročné aplikace. Proto si někteří nechávají mobil nabít přes noc, aby ho pak ráno mohli jenom odpojit plně nabitý. Jenže tento zvyk vás může stát zdraví baterie a rychlé opotřebení. Proč? Pro baterku je rok od roku těžší udržet celou kapacitu nabité baterie.

 

mobil a nabíječka

 

Je radši, když byste ji nabíjeli tak na 60-70%. To je doporučená hodnota pro udržení zdraví baterie. Když denně mobil nabíjíte i po letech užívání na 100%, můžete se setkat s tím, že se vám brzy začne rychle vybíjet, nebo se začne baterie zvláštně chovat. Například, že se vám mobil z ničeho nic vypne, baterka skáče ze sta procent na dvacet a tak podobně. K tomu, když necháváte mobil na nabíječce přes noc, riskujete jeho přehřátí nebo chybu elektroinstalace. Přes den byste se případné nehody všimli, v noci pak těžko. Takže pro všechny případy je lepší si mobil nabíjet přes den, nebo podvečer v době, kdy ho zrovna nepotřebujete.

 

mobil se nabíjí

 

Některé mobilní telefony, dokonce v nastavení mají funkce, které dokáží udržet baterku v téměř nabitém stavu, i když je mobil celou dobu na nabíječce. Například si můžete zapnout funkci, která udrží baterku pouze na 80% nabitosti a šetří tím její zdraví. Nebo funkci, která zpomalí proces nabíjení po 60%. Podívejte se na nastavení svého mobilního telefonu a zjistíte, kterou funkci nabízí. Ne všechny modely mají zabudované funkce tohoto rázu. Takže pokud chcete, aby vám mobil vydržel ještě nějakou dobu, myslete na zdraví jeho baterie. Doporučujeme si najít odborné články nebo videa, která se touto problematikou zabývají.