K čemu slouží havarijní služba

Asi každý z nás ví, že existují domácí opravy a náhlé situace, které nemůže zvládnout sám a kde je potřeba pomoc profesionála. Vezměme si například protržení vodovodní nebo plynové trubky. Pokud není zrovna malé, málokdo má potřebné nástroje a znalosti k tomu, aby ji dokázal sám opravit.

V těchto případech nám může pomoci havarijní služba. O co se jedná? De facto jde o instalatérskou pohotovost. To znamená, že je zavoláte vždy, když potřebujete akutně instalatéra a nemůžete čekat, až přijede ten klasický. Například proto, že vám praskla trubka a vytéká z ní spousta vody, případně uniká plyn.

instalater1

Na rozdíl od klasických instalatérů jsou tito v provozu i o víkendech. Musíte však počítat s tím, že si budete muset připlatit. Proto je volejte skutečně jen ve velmi akutních případech, které nesnesou odklad. Pokud však již takový případ nastane, nezdráhejte se jejich číslo vytočit. Předejdete tak zvýšeným škodám na majetku.

Možná vás to překvapí, ale jejich služeb těchto instalatérských pohotovostí využívají i města a obce. Vidíme to zejména v zimě, kdy vinou mrazu praskne vodovod. Není třeba říkat, že tuto situaci je třeba urychleně vyřešit. Není tedy čas na to, aby se vypisovalo výběrové řízení na firmu, která tuto situaci vyřeší a vodovod opraví.

instalater3

Z tohoto důvodu má každá obec již předem sjednané smlouvy s pracovníky a firmami, které v takovýchto případech kontaktuje. To umožňuje rychlou reakci a vyřešení problému během maximálně několika hodin, pokud se nejedná o rozsáhlejší poškození, vyžadující velkou a časově náročnou správku.

Jak však již bylo řečeno, jako vše, ani tyto služby nejsou zadarmo. V tomto případě vám může pomoci pojištění domácnosti, které část peněz uhradí. Proto je vhodné si jej sjednat a ušetřit tak při eventuálních budoucích katastrofách.

Každopádně buďme rádi, že takovéto služby existují. Koneckonců nám pomáhají předejít ještě větším škodám na majetku, a někdy i na životech. A to za ty peníze stojí.