Provoňte si domov

Pokud nechcete vyrábět
Jestli nechcete investovat čas do vlastní výroby, obraťte se do obchodu. Různé osvěžovače vzduchu ve spreji už jsou klasikou. Pravdou je, že je to rychlé, ale nepříliš relaxační a zdravé.
Éterický olej
Pro účely odpočinku je vhodnější vonná svíčka. Vyjma různorodých příjemných vůní, které jsou dnes na trhu k výběru, je skvělou dekorací na stůl a výborným pomocníkem pro navození klidné romantické atmosféry.
Další možností jsou vonné tyčinky. Jsou velice silné, proto se doporučuje s nimi provonět celý byt a krátce se zdržet v pokoji, v kterém ještě plánujeme pracovat. Důležité je také vybrat tyčinky přírodní a kvalitní a zvolit i pro nás vhodnou vůni. Díky ní a doutnání jsou vhodné pro aromaterapie. Dejte ale pozor na odpadávající popel a nepopalte se.
Pokud chcete vyrábět
I svíčku si můžete jednoduše vyrobit sami. Do sklenice dejte cokoliv, co je Vám příjemné. Může to být mořská sůl, sušená kolečka citrusů nebo skořice a hřebíček, upevněte knot a zalijte rozehřátým gelem. Nechte ztuhnout a máte pěknou gelovou svíčku.
Éterický olej můžete koupit v obchodě, ale i vyrobit sami. Stačí dát do skla námi vybrané bylinky a zalít olejem. Po pár dnech můžete olej nalít do aromalampy, misky nebo v něm namočit kus látky, který pak někam zavěsíte. Kapku oleje můžete také aplikovat na zápěstí nebo ho použít na masáže.
Svíčka a tyčinky
Pěknou dekorací nebo dárkem jsou pytlíčky naplněné bylinkami. Do malého pytlíku vložte nasušená kvítka a nahoře stáhněte nebo ovažte stuhou. Umístěte nejlépe v kuchyni nebo obýváku na poličku nebo zavěste na šňůru. Vůně je cítit skrz a je trvalá.
Nejjednoduším, ale dočasným řešením, je dát do hrnce výrazné bylinky a koření a zalít horkou vodou nebo lépe vyvařit na sporáku. Hrnec pak umístit do pokoje, který provoní a zvlhčí v něm vzduch.
Na misku nebo topení můžete umístit citrusovou nebo pomerančovou kůru, bylinky a květiny nebo třeba zrnka kávy. Dobře vypadají například plátky růží.