Nejlepší zvířecí přítel do bytu

  1. PSY

Názor, že pes do bytu nepatří, je již dávno přežitkem. Oblíbení čtyřnohý mazlíček. Pes je nejlepší přítel člověka. Pokud toužíte po psovi větších velikostí, nemusíte smutnit, jsou i velká plemena, která dokáží žít v bytě.

Psi jsou aktivní sociální tvorové, kteří vyžadují výcvik a mentální stimulaci. Vyžadují adekvátně dlouhé procházky a hraní, kde si psi vybijí energii, kterou již nevyužijí k ničení interiéru. Oblíbená plemena do bytu jsou mopsové, francouzští buldočci nebo labradoři.

 

  1. KOČKY

Díky jejich tichosti, malé velikosti a schopnosti zůstat několik hodin bez dozoru o samotě se jedná o skvělé bytové mazlíčky. Kočky jsou nezávislí tvorové, kteří potřebují pravidelné kartáčování a mentální stimulaci v podobě her a hraček. Ačkoliv se jedná o samostatné tvory mnoho plemen je velice společenské. Oblíbená kočičí plemena jsou mainská mývalí kočka, ragdoll, britská kočka.

 

kočka

  1. RYBIČKY

Ideální varianta pro všechny věkové skupiny, kteří chtějí opravdu malé a časově nenáročné zvíře. Rybičky nejsou úplně bezúdržbové, vyžadují pořádné čistění vody a důkladnou a pravidelnou kontrolu vody.

 

  1. PTÁCI

Další varianta prostorově nenáročných mazlíčků. Jejich nevýhoda může být jejich občasná hlasitost. Menší ptáci bývají levnější a dožívají se kratšího věku. Většina z nich je spokojenější v páru. Oblíbení ptáci jsou papoušci, kanárci nebo andulky.

 

  1. KŘEČCI A MORČATA

Dobře se přizpůsobují životu v bytě. Potřebují malou klec a alespoň jednou denně sociální interakci. Jedná se o poměrně nenáročná zvířata. Unikátní je, že tito mazlíčci ožívají v době, kdy vy chodíte spát. Vyžadují žití v páru nebo větších skupinách.

 

králík

 

  1. HADI

Pro někoho noční můra, pro někoho ideální mazlíček. Důležité je, se vždy ujistit, zda máte dobře utěsněné víko. V závislosti na druhu mohou žít až 30 let. Krmit stačí pouze jednou týdně. Vyžadují dostatek tepla a světla.

 

  1. KRÁLÍCI

Stejně jako psi a kočky se mohou vytrénovat na záchod a chůzi na vodítku. Jsou ideální, protože jim stačí menší klec. Zde je potřeba důkladný a pravidelný úklid výběhu. Jejich zuby stále rostou, proto jim dejte dostatečné množství hraček a jídla k obrušování zubů. Králíci jsou nejaktivnější ráno a večer což skvěle koresponduje s lidským biorytmem.