Snažíte se zhubnout, ale nepozorujete žádné výsledky? Zde jsou 3 důvody, proč tomu tak může být!

1.      Trpíte hormonálními problémy
Faktorů, které brání v hubnutí je prakticky nespočet, a ačkoliv se my, jako obyčejní smrtelníci, můžeme aktivně věnovat pouze některým z nich, je třeba dbát i na ty, které nám jsou tak trochu záhadou. Jedním takovým faktorem můžou být například problémy s hormony, které potrápili nejednu osobu. Pokud se Vám dlouhodobě nedaří zhubnout, ačkoliv jste pro to vytvořili správné podmínky, je načase se vydat za lékařem a nechat se vyšetřit. Je to to nejmenší, co pro své zdraví můžete udělat, a proto je potřeba se nebát a vyšetření podstoupit.
různé druhy ovoce
2.      Nejste v kalorickém deficitu
Jak už je řečeno výše, faktorů, které redukci hmotnosti ovlivňují, je skutečně mnoho. Patří mezi ně dostatek spánku, pitný režim, hormonální rovnováha, psychická pohoda a desítky dalších. I přesto však alfou a omegou hubnutí zůstává kalorický deficit (kalorický výdej > kalorický příjem). Pokud se nenacházíte v kalorickém deficitu, nemůžete nikdy zhubnout.
Jednou z možností je svědomitě zapisovat přijaté kalorie a podle těchto čísel nadále pokračovat, dokud se v kalorickém deficitu neocitnete. Tento způsob je nejspolehlivější, a ačkoliv zní náročně, s trochou cviku to zabere jen pár minut denně.
Jsou však i jiné intuitivnější způsoby, kterými vytvoříte deficit, aniž byste museli něco počítat. Bezesporu nejlepším z nich je navýšení Vaší aktivity. Choďte na procházky, nechávejte auto dál od práce a zbytek cesty dojděte, dělejte nějaký sport, nebo se více hýbejte v zaměstnání (pokud je to možné).
měření výsledků
3.      Jste ve stresu
Psychika je mocná čarodějka a pokud jste v dlouhodobém stresu, má to vliv prakticky na celé tělo. Můžete trpět zažívacími potížemi, které hubnutí vůbec nepomohou. Můžete trpět bolestí hlavy, nebo si nedej bože způsobit hormonální dysbalance, které jsme již zmiňovali výše.
Pokuste se se stresem bojovat účinnými způsoby jako je sport, aktivní odpočinek, pobyt v přírodě, nebo meditací a dostaňte se do psychické pohody.
Přejeme Vám hodně štěstí na Vaší cestě za lepším já!