Když se řekne přepravní paleta…

Z přepravních palet se již dlouhou dobu zhotovují různé výrobky, které v mnoha domácnostech dominují v obývacích pokojích či ložnicích, a rozhodně nelze tvrdit, že by šlo o nějaké podřadné řešení, vhodné leda tak pro bezdomovce.

euro paleta

Palety, to jsou výrobky z masivního dřeva, a jestliže je dobře opracujete a navrhnete zajímavou povrchovou lazuru, mohou být velmi atraktivní. A schází-li vám inspirace, lze ji zdarma získat na stovkách webových stránek, kde se svými výrobky chlubí jak kutilové amatéři, tak i profesionální designéři či truhláři.

Nadstandardní rozměry sedací soupravy nebo lůžka

Sedací souprava – když se porozhlédnete po sedacích soupravách a jejich rozměrech, většina z nich se vyrábí v tmavých barevných odstínech, nejčastěji v černé, šedé, tmavě modré a tmavě hnědé. Chcete-li si dopřát nějaký větší rozměr, kde se dá lépe relaxovat, počítejte s cenami nad 15 tisíc korun. Budete však stále omezeni běžným standardem, který nepřesahuje délku dvou až tří metrů, stejně tak druhý délkový rozměr, je-li sedačka koncipována ve tvaru L.

barevné palety

Z přepravních palet si snadno zhotovíte sedací soupravu podle svých potřeb vzhledem k tomu, že se rozměry palet shodují. Jednoduše je poskládáte na sebe nebo vedle sebe, můžete je i rozebrat a sestavu doplnit o nějakou nástavbu, případně latě využít pro zakrytí otvorů, které v některém případě nepůsobí příliš vzhledně. Sedací souprava tak může vytvářet v místnosti svérázný prostor, koncipovaný jako oddychový kout, může kupříkladu pokrýt celou stěnu podél místnosti, zakrýt výklenek nebo křivý roh.

Postel jako dvoj nebo trojlůžko – z palet velmi snadno vytvoříte i postel a podobně jako u sedacích souprav ji můžete osadit zdravotními matracemi standardních či atypických rozměrů. V podstatě je pro vás rozhodující vždy rozměr matrací či polyuretanových desek, palety lze libovolně zkrátit a vytvořit tak lůžko i sedací soupravu přesně na míru.