Odpočinek pro vaši krásu

Nedostatek odpočinku má na krásu drastický dopad. Kruhy pod očima, sinalá pleť se sklonem k akné, pomerančovému efektu, nebo vysoušení. Zarudlé oči, nekvalitní vlasy a nehty. To vše je důsledkem nedostatku odpočinku. Není to však jen spánek, ale odpočinek celkově. Jaké formy odpočinku tedy volit, aby se pozitivně podepsaly na vašem vzhledu, a čemu se raději vyhnout?

Masáže

Ať už se jedná o masáže zad, nebo celého těla, mají prospěšné účinky pro vaše celkové zdraví, a to fyzické i psychické. Kompletní zdraví je na vás zkrátka vidět, a tak občasný odpočinek při kvalitní masáži vůbec není od věci. Nemluvě o tom, že bolavá záda způsobují spoustu dalších zdravotních problémů, kterým se díky pravidelným masážím snadno a úspěšně vyhnete. Volte vždy dobrého a ověřeného maséra, či masérku, a jděte jednoduše na jistotu. Nevyhýbejte se ani baňkám, nebo masáži lávovými kameny, kterou si můžete provádět doma sami, například s pomocí partnera, a až na počáteční vklad velmi ušetříte.

masáž zad

Akupunktura a akupresura

Ačkoliv jehličky zapíchané po celém těle můžou působit děsivě, ve skutečnosti o nic děsivého, ani bolestivého nejde. Samozřejmě však záleží na zkušenostech osoby, která akupunkturu provádí. Jedná se o jehličkami působené stláčení akupunkturních bodů, které jsou energeticky spojené s různými částmi těla, nebo orgány. Tlakem na tyto body uvolníte přepětí a tlak. Akupunktura se používá k léčbě jak fyzických, tak i psychických onemocnění, a ti kdo ji zkusili, si ji nemohou vynachválit.

červené solárium

Solárium

A právě tady zbrzděte. Ačkoliv mnoho lidí vítá možnost rychlejšího opálení, při kterém si příjemně odpočine v solárku, ve skutečnosti si tím pouze ubližujete. Nejenže návštěvami solária zvyšujete riziko rakoviny kůže, ale rovněž kůži vysušuje, a způsobuje, že vypadá starší. Všimněte si slavných žen, které solárium pravidelně navštěvují. A vypadají starší, než kolik jim doopravdy je. Pokud toužíte po přirozeném opálení, raději si zajděte na sluníčko, nadýchejte se u toho čerstvého vzduchu, a používejte správný opalovací krém.