Peněženka na prstu

Prsten byl odjakživa známkou luxusu a bohatství. V historii měl ovšem i jiné účely. Jako velmi praktický se osvědčil pečetní prsten, když panovník potřeboval mít svou pečeť neustále při sobě. Mezi takové důležité ozdoby patří i Rybářský prsten, typický znak papežského majestátu. Ten sloužil také jako pečeť a zároveň i jako symbol. V dnešní době se jeho význam zúžil pouze na ozdobu, kterou si ženy i muži krášlí ruce, případně značí svůj manželský stav. Patří mezi šperky, které bývají častým dárkem, umí totiž potěšit. Důležité ale je, aby se takový dárek příliš často neopakoval a nezevšedněl tak.

prsten

Pokud byste rádi věnovali osobě, kterou máte rádi či je Vám blízká, prsten či jiný šperk, je velmi sympatické, pokud se snažíte vybrat něco, co vyjádří Váš zájem o tohoto člověka. Výbornou volbou jsou v takovém případě výrobky od umělkyně Adély Vomáčkové. Ta šperky studovala nejdříve v Plzni na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara, ale na chvíli přesídlila do Barcelony, aby nasbírala nové zkušenosti. Do svým šperků snaží vtělit nejen sebe jako tvůrce, ale také osobnost toho, kdo by měl být nositelem. Proto, pokud si nějaký kousek necháte vyrobit a je to jen trochu možné, čekává Vás nejdříve osobní setkání, kde si navzájem vyměníte návrhy, požadavky a přání, co by měl nově vzniklý kousek obsahovat.

dřevěné prsteny

Na webových stránkách najdete ale také stálou nabídku, ze které si můžete vybrat, pokud nepožadujete nic příliš osobního. Vybrat si pak můžete z různých tvarů a materiálů. Veškerou nabídku lze obohatit o nové detaily nebo nakombinovat tak, že původní verze bude spíše jako inspirace než jako hotový kousek. Tyto šperky mají šmrnc a nápad. Velmi důmyslný a elegantní je například stříbrný prsten s magnetem, který může sloužit jako provizorní peněženka nebo jej takto někde narychlo připevníte.