Před stěhováním v Praze udělejte probírku vašich věcí

Nestěhujte zbytečnosti

Stěhovací proces je náročný i pro profesionály a čím méně zbytečných věcí se bude převážet z místa na místo, tím zdlouhavější a obtížnější akce to bude. Jedna z prvních věcí, která by vás neměla minout v přípravné fázi, je třídění a zbavování se předmětů, které nevyužíváte, přestaly sloužit kvůli závadě, nebo je máte jen z nostalgie a na novém působišti budou spíše překážet.

krabice na stěhování

Není nutné dělat si starosti, kam s nimi, stačí je umístit na vyhrazený prostor a označit tak, aby bylo patrné, co patří na sběrný dvůr, na šrotiště či do velkokapacitního kontejneru. Stěhovací firma má v popisu práce stěhování v Praze i vyklízení bytů, sklepů, dílen a dalších prostor, takže nebude problém s odvozem prakticky čehokoli. Nezdráhejte se tedy zbavit i staré nefunkční chladničky, jízdního kola, starých skříní, staré kuchyňské linky ve sklepě a čehokoli jiného, co byste museli pracně demontovat a kousek po kousku někam odvážet.

krabice z kartonu

Využijte moderního balicího materiálu

Na balicím materiálu nemá význam šetřit, jednak váš finanční rozpočet výrazně nezatíží, a pak je jistější důkladně zabalit veškeré cennosti, než pak řešit jejich poškození, které vyjde ve finále mnohem dráž, než plastové fólie a kartonové krabice.

Nábytek se vyplatí zabalit do tenké pružné fólie z polyetylenu, a pokud je rozebíratelný, je lepší volba stěhovat jej po částech, čímž nebudou zatěžovány spojovací součásti.

Na všechno ostatní využívejte osvědčené bublinkové fólie, stěhovací firmy ji mívají k dispozici, takže o ni neváhejte požádat. Je natolik flexibilní a praktická, že ji lze doporučit i pro balení skla, porcelánu, svítidel, kuchyňských potřeb a malých spotřebičů, hraček, sportovních potřeb, ale i rostlin v květináčích.

Pro případ, že by bylo nutné lépe zafixovat věci uvnitř krabice proti pohybu, lze využít kartonovou vlnu, která bývá k dispozici ve specializovaných obchodech s balicím materiálem.