Nechuť ke sportu

Baví vás sportovat? Mě ano. A já si myslím, že opravdu mnoho lidí se zajímá o sport, protože to je v dnešní době moderní, když člověk dělá nějaký sport. Je tolik druhů sportů, že člověk si nikdy nemůže ani vybrat. Já vím, že je vždycky nejlepší, když už člověk to má v sobě, když už od malička se něčemu věnuje. Někdy jsou ale případy, kdy se v rodině vůbec nikdo nevěnuje sportu. Pouze sedí doma u televize a sledují sport v televizi a to pasivně. Myslím si, že to není dobré. Kde potom si malé děti mohou vzít nějaký příklad ke sportování, když to nikde nevidí? Já znám pár takových příkladů, kdy rodiče nechtějí, aby jejich dítě sportovalo.

Sport je pro děti důležitý.

Oni se prý bojí, že se děti někde zraní anebo že bude příliš hubené. Ano, nedělám si srandu. I s takovým názorem že jsem se už setkala, že při sportování bude dítě moc hubené. Tak je samozřejmě logické, že dítě při sportu ani nebude obézní. Protože právě výdej energie je takový, že zamezí tvorbě tukových polštářku. A já si myslím, že dnešní doba je taková, kdy jsou děti hlavně obézní. Já to vidím všude kolem sebe. A myslím si, že děti by potřebovaly opravdu mnoho pohybu. A nevím, proč sport není povinný. Já bych chtěla dát povinně nějaký sport. Protože je to přece i prevence před nějakými různými nemocemi, a hlavně civilizační obezitou.

Děti by se měly hýbat.

Je mi opravdu smutno, když vidím třeba pětileté nebo šestileté děti, které už mají třeba deset kilo nadváhu. A věře mi, že takových obézních dětí není vážně málo. Kolikrát vidím na bazénu malé děti, které se sotva hýbou a nechtějí ani běhat za míčem, protože se jim nechce. Já bych tu lenost a nechuť ke sportu nejraději vymýtila. Lenost je zlá věc. Ale když to zase dítě vidí denně u svých rodičů, tak to samo dítě za nic ani nemůže. Bere to tak že sedět doma je úplně normální a že dvě hodiny tělocviku ve škole postačí.