Některá průmyslová odvětví zaznamenala na počátku nového milénia nebývalý vzestup. Jsou to zejména automobilové a letecké obory a slaboproudá elektrotechnika. Jedním ze segmentů, který nejvíce zasáhl i do vývoje vztahů mezi výrobci, distributory a zákazníky, jsou zdroje umělého světla.
V nich stále dominují dva vzájemně nezávislé a častokrát i protichůdné tábory technologie LED diod a nízkotlakých či vysokotlakých výbojek. Zvláště v posledních letech, kdy byla již nadobro ze svého trůnu sesazena žhavicí vlákna uvnitř vakuových baněk.
srdíčka za žárovkou

Posviťme si na cestu

Čím si tedy dnes „pomyslně“ posvítit na cestu? Zářivkové osvětlení v podobě lineárních a kompaktních trubic zná většina z nás již z minulosti, a i přes řadu svých inovací to pro běžného konzumenta nepředstavuje nic významně „nového“. Pojďme si naopak posvítit LED diodami a vyzdvihnout jejich nejsilnější a nejzajímavější specifika:
Svítí překvapivě hodně – ještě před deseti lety se od nich nedalo očekávat nic světoborného, jednotlivé čipy nebyly příliš výkonné a posvítit si na cestu jen s jedinou diodou, bylo nemyslitelné. Nemluvě o poměrně vysoké pořizovací ceně. Dnes stačí opravdu jedna drobná dioda, abyste mohli bezpečně v noci vyjet po silnici na kole, a se třemi diodami již vystačíte při osvětlení obývacího pokoje.
rozsvícený lustr s LED žárovkami
Můžete je sepnout, kolikrát chcete – žádné omezení v počtu spínacích cyklů, což bylo typické pro kompaktní zářivky. Délka provozuschopnosti LED žárovek https://www.lightpark.cz/svetelne-zdroje-led/ se tím nesníží, a vězte, že je velmi vysoká – přesahuje desítky tisíc hodin.
Šetří vaši peněženku – není nutné vyhazovat peníze oknem. Náklady na provoz jsou skutečně minimální, např. jedna stowattová žárovka se žhavicím vláknem, která pokryla spotřebu světla v místnosti v centrálním svítidle, vás každý měsíc mohla vyjít na 75 korun. S LED žárovkou zaplatíte jen necelých 7 korun. A když máte doma takových žárovek deset, úspora už je citelná. 

Next Post

Dodavatelé Bude tedy potřeba

Út Lis 5 , 2019
Bude tedy potřeba, abyste posoudili a vybrali dodavatele všeho, co potřebujete, aby byl zajištěn chod výrobního procesu vaší firmy. Pokud jste vybrali dodavatele, máte zpracované […]